بیش از ۱۴ تن فرآورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف در بیجار معدوم شد

0

هادی اسکندری در گفت‌وگو با نگار مهر از تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز خبر داد و اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت و امنیت غذایی شهروندان و مسافران از ۱۹ اسفند ماه سال جاری طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشتی در سطح شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: این نظارت‌ها بر مراکز تهیه، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، فروشگاه‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های دام و طیور و سایر اماکن فرآورده‌های دامی آغاز شده و تا ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

اسکندری تاکید کرد: در قالب این طرح اکیپ‌های بهداشت عمومی در دو شیفت کاری در ساعات اداری و غیر ادای با حضور و نظارت مستمر در سطح شهر اقدام به بازدید از مراکز تحت پوشش می‌کنند.

وی از کشف ۱۴ تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف خبر داد و عنوان کرد: در نتیجه بازدیدهای مستمر از ابتدای سال جاری بیش از ۱۴ تن فرآورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته کشف، ضبط و معدوم شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی بیجار تاکید کرد: از از شهروندان درخواست می‌شود که فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و در هنگام خرید به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی‌ها حتماً توجه نمایند.

اسکندری با بیان اینکه اکیپ ثابت شبکه دامپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی در محل اداره مستقر است، خاطر نشان کرد: شهروندان در شرایط مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۵۱۲ و یا تلفن ثابت ۳۸۲۲۳۹۹۱ به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.