بیش از ۴۵ اردوی جهادی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

0

محمد اسدی در گفتگو با نگار مهر، اظهار کرد: در راستای خدمات رسانی گروه‌های جهادی استان به مناطق محروم و کم برخوردار عشایر سراسر استان اداره کل دامپزشکی با همراهی سازمان بسیج عشایری از ابتدای سال تا کنون بیش از ۴۵ اردو جهادی برگزار کرده است.

وی به برخی از خدمات برجسته به مناطق محروم عشایری اشاره کرد و گفت: ۱۹۶ هزار متر مربع سم‌پاشی اماکن دامی، سم‌پاشی بدن دام‌ها به تعداد ۲ میلیون و ۱۶ هزار و ۶۰۰ رأس، واکسیناسیون انجام شده ۲ میلیون ۳۰۰ هزار و ۹۲ رأس دام و ۱ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۶۴، قطعه طیور از جمله خدمات به مناطق محروم عشایری بوده است.

اسدی از تعداد آموزش‌های ارائه شده نیز خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۸۱۰ نفر روز تعداد آموزش در مناطق محروم عشایر ارائه شده است.

وی یادآور شد: تعداد خدمات ویزیت و درمان دام ۶ هزار و ۳۰۲ رأس ، واکسیناسیون تب برفکی و PPr 11 هزار رأس دام سبک، مایه کوبی ۳۰۰ قطعه طیور بر علیه نیوکاسل، معاینه ویزیت رایگان ۷ هزار و ۵۰۰ رأس و سم پاشی بدن دام ۱۱ هزار رأس دام از دیگر خدمات برجسته به مناطق محروم عشایری بوده است.

اسدی خاطر نشان کرد: اداره کل دامپزشکی و سازمان بسیج عشایری استان با همکاری ادارات مرتبط با جامعه عشایری به تعداد پنج اردوی مشترک در مناطق محروم و کم برخوردار بخش بازفت، ی گزستان، سه جو و بادمستان منطقه لردگان روستاهای آتیشگاه، مونم، گاهکده، دهکده و کاج در شهرستان اردل روستای لندی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال برگزار شده است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.