تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های حوزه تولید در چهارمحال و بختیاری

0

به گزارش نگار مهر، حسین برزگر صبح دوشنبه در جمع کارکنان جهاد اظهار کرد: تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های حوزه تولید، ایجاد اشتغال و حوزه ارزش افزوده و افزایش جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی و ۳۰۰ درصدی رشد در حوزه از توفیقات بخش کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سال‌گذشته، سال استثنایی در حوزه تولیدات بخش کشاورزی بود و بر اساس هدف‌گذاری انجام شده در سال‌گذشته هدف‌گذاری بخش کشاورزی ۲.
۵ درصد بود که تولید ۴۰ هزار تن رسید که تولیدات این بخش به پنج درصد خواهد رسید.

حسین برزگر افزود: تأمین امنیت غذایی یکی ازسیاست‌ها و برنامه‌های سارمان جهاد کشاورزی در استان در حوزه تولید غذا و امنیت غذایی است که متناسب با این هدف‌گذاری جهاد کشاورزی استان حرکت داشته است.

به گفته وی، پارسال رشد تولید به بیش از ۸۰ هزار تن، در حوزه شیلات هفت هزار تن و در حوزه باغبانی و تولید و محصولات ‌ای بیش از ۲۰ هزار تن جهش و افزایش تولید داشتیم.

وی اظهار داشت: پارسال به دلیل شرایط اقلیمی، بارندگی و اقدامات مؤثری که در حوزه زراعت، تولید علوفه و نباتات صنعتی و جهش تولید در زارها و برنامه جهش الگوی کشت سال استثنایی بود.

برزگر، از همکاری و تلاش همه همکاران در ستاد پشتیبانی و عملیاتی تقدیر کرد و گفت: در همه بخش‌ها رشد متناسب را داشتیم.

وی افزود: در حوزه تولید، ایجاد اشتغال و حوزه ارزش افزوده تعهد و برنامه سال گذشته ۱۰۰ درصد محقق شد و در حوزه ارزش افزوده یکهزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه گذاری انجام شد و در حوزه صادرات نیز ۳۰۰ درصد رشد و افزایش داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: شاخص کلان در حوزه تولید صادرات و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی جذب منابع بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نشان می‌دهد که تلاش‌های خوبی صورت گرفته و حوزه دام سال بی تلافات و کم تلافات و در حوزه صیانت از عرصه ملی کمترین تنش را داشتیم.

به گفته وی، در سال‌جاری باید برنامه ریزی و تلاش بیشتری شود که اهم جهت‌گیری‌ها و اهداف عملیاتی بخش کشاورزی در سال جدید با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، شاخص‌های کلان ی و محدودیت‌های اقلیمی در ۶ محور برنامه‌ریزی شده است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.