جوجه ریزی برای تامین بازار گوشت مرغ با قوت ادامه دارد

0

به گزارش گزاری مهر، علی ابراهیمی، مدیرعامل اتحادیه مرغداران ی کشور با بیان اینکه در میان مرغداران در سه ماه گذشته جوجه ریزی‌ها با قوت بیشتر ادامه دارد، گفت: حتی این موضوع به حدی بود که مرغداران با جوجه ۳۰ هزار تومانی مبادرت به تولید کردند.

وی درباره رسیدن به مرز ۱۵۰ میلیون جوجه‌ریزی در ماه در کل کشور، افزود: چون عدد قابل اتکایی در خصوص میزان سرانه مصرف وجود ندارد نمی‌توان گفت با ۱۳۰ یا ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی می‌توانیم نیاز بازار را تأمین کنیم و از سوی دیگر ابزار کنترلی برای محدود کردن این موضوع در اختیار نیست.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه در حال حاضر که مازاد تولید داریم پیشنهاد می‌کنیم شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره استراتژیک گوشت مرغ را از محل تولید داخل تأمین کند، ادامه داد: البته در این زمینه دستورات لازم از سوی وزیر جهاد صادر شده و تکلیف شده که ذخایر استراتژیک از محل تولید داخلی تأمین شود.
امیدواریم اگر ثبت سفارشی هم برای واردات مرغ انجام شده متوقف شود.

ابراهیمی با بیان اینکه کاهشی شدن مرغ زنده در چند روز گذشته نشانگر این است که تولید بر مصرف غلبه کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر مدیریت بازار مصرف از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که مرغداران متضرر نشوند.

وی تصریح کرد: مسئولان مرتبط با این موضوع اعم از تشکل‌های صنفی و دولت باید به گونه‌ای عمل کنند که تلاش‌ها و اشتیاق مرغداران در سه ماه گذشته برای تولید به ضد تولید تبدیل نشود و بازار را مدیریت کنند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.