شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه

0

به گزارش نگار مهر، حمیدرضا کریمی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تشدید برخورد دستگاه قضائی با تغییر کاربری‌ها، اظهار کرد: طبق قانون تغییر کاربری باغات و اراضی ممنوع بوده و در صورت مشاهده قلع و قمع خواهد شد.

وی افزود: تغییر کاربری باغات و اراضی علاوه بر اینکه اکوسیستم طبیعی محیط زیست را برهم می‌زند، امنیت غذایی را هم در آینده با خطر مواجه خواهد کرد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: بر این اساس دستگاه قضائی با هرگونه تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی و ساخت ویلا به جای آنها، قاطعانه، سریع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

کریمی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه جمعاً ۲۳۷ فقره تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی در استان شناسایی شده که از این تعداد ۱۲۸ فقره منجر به قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شد که داخل این باغات و اراضی کشاورزی ساخته شده بود.

به گفته این مسئول قضائی، تا پایان امسال حکم سایر تغییر کاربری‌های انجام شده هم اجرایی و قلع و قمع خواهند شد.

کریمی در ادامه با تاکید بر اینکه دستگاه‌های متولی همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید در راستای شناسایی و مقابله با تغییر کاربری‌ها هشیاری خود را افزایش دهند، اعلام کرد: افزایش تعداد گشت‌های کنترل یکی از راه‌های پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری‌ها است که این دستگاه‌ها باید در دستور کار خود قرار دهند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.