طرح تشدید کنترل و نظارت دامپزشکی استان بوشهر اجرا می شود

0

به گزارش نگار مهر، مهدی تنگستانی مکان ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر ساله در ایام خاص از جمله ماه محرم، عید قربان، ماه رمضان، عید نوروز و… نظارت‌های دامپزشکی بر روی مراکز عرضه فرآورده‌های پروتئینی تشدید می‌شود.

وی با اشاره به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: در همین راستا نظارت‌های دامپزشکی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بر مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر در این فصل از سال میزبان تعداد زیادی از مسافران نوروزی است تمهیدات بهداشتی دامپزشکی در این فصل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه آب و هوای استان بوشهر فسادپذیری فرآورده‌های دامی را بیشتر می‌کند، افزود: همه موادی که عرضه می‌شوند باید معیارهای بهداشتی و استانداردهای مورد نیاز را داشته باشند.

تنگستانی با اشاره به تشدید نظارت‌های بهداشتی در سطح استان عنوان کرد: ۳۶ اکیپ شامل ۱۶ اکیپ ثابت و ۲۰ اکیپ سیار از ۱۹ اسفند سال جاری تا پایان ماه مبارک رمضان در سطح استان نظارت‌های لازم را خواهند داشت.

وی افزود: کشتارگاه‌های دام در استان بوشهر مجهز به اتاق سرد هستند و همه ‌هایی که عرضه می‌شوند دارای وضعیت ایمن بوده و مشکلی ندارند و همچنین در این ایام در تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور استان یک نفر ناظر بهداشتی دولتی از ابتدا تا انتهای خط کشتار نظارت‌های لازم را خواهد داشت.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر اشاره کرد: از ابتدای سال تا کنون ۱۲۸ هزار و ۲۶ بازدید بهداشتی از مراکز مرتبط با عرضه فرآورده‌های خام دامی اعم از مرغ و فروشی، ماهی فروشی، رستوران و غذا فروشی‌ها، کشتارگاه‌های دام و طیور سردخانه‌های، کارخانه‌های تولید خوراک دام و طیور و فرآوری آبزیان، اسکله‌ها و شناورهای صیادی و مراکز جمع آوری و عرضه شیر خام انجام و در طی این مدت ۱۹۹ مورد مرکز عرضه متخلف به مراجع قضائی ارجاع داده شده‌اند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.