طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی با ۸۴ اکیپ در مازندران آغاز شد

0

به گزارش نگار مهر، حمزه آقاپور کاظمی بعد از ظهر شنبه درگفت وگو با خبرنگاران از اجرای طرح تشدید کنترل و تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ۱۴۰۳ خبرداد و گفت: در این طرح ۸۴ اکیپ به مدت یک ماه از کلیه مراکز، تولید، نگهداری و توزیع فراورده‌های خام دامی بازدید می‌کنند.

آقاپور کاظمی در راستای اجرای دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور در خصوص کنترل و تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز ۱۴۰۳ و ماه مبارک رمضان ۴ اکیپ نظارتی و ۸۴ اکیپ بازرسی شهرستانی به صورت روزانه در اجرای این طرح شرکت می‌کنند که در این بین ۴۲ اکیپ به صورت ثابت و ۴۲ اکیپ به صورت سیار آماده خدمت به مردم عزیز استان هستند.

سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران با اشاره به اینکه سلامتی مردم و تأمین غذای سالم از خطوط قرمز و وظیفه اصلی سازمانی ماست تاکید کرد: در اجرای بازرسین اداره کل و شهرستانی با دقت نظر و حساسیت بالا کار خود را انجام می‌دهند و با کوچک‌ترین اقدام خلافی که مغایر با قانون و دستورالعمل‌های سازمانی باشد برخورد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این طرح باید کلیه مراکز، تولید، نگهداری و توزیع فراورده‌های خام دامی سردخانه‌های مربوطه، کشتارگاه‌های دام و طیور، رستوران‌ها هتل‌ها مجتمع‌های ی داخل شهری و بین‌راهی آلاچیق داران و کلیه مراکزی که به‌نوعی با فرآورده‌های خام دامی خدمات به مسافرین نوروزی می‌دهند و خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی مورد بازرسی مشترک قرار گیرند.

آقاپور کاظمی در پایان با اشاره به موقعیت ویژه استان مازندران به لحاظ توریستی بودن و حضور مسافران در ایام نوروز از شهروندان و مسافران محترم درخواست کرد علاوه بر اینکه فراورده‌های خام دامی را از مراکز عرضه معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هرگونه تخلف در عرضه خام دامی را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی نموده تا در اسرع وقت توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی موردبررسی قرار گیرد.

شایان‌ذکر است طرح تشدید نوروزی و ماه مبارک رمضان برحسب دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور و با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تاپایان ماه مبارک رمضان در دو نوبت و کاری از ساعات ۸ الی ۱۴ و ۱۴ الی ۲۰ ادامه دارد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.