محصولات کشاورزی مازندران به دلیل نبود صنایع تبدیلی هدر می ورد

0

به گزارش نگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لایینی ظهر سه شنبه در نشست با جمعی از فعالان حوزه گفت: و تولید یکی از مولفه‌ها و مقوله‌های اساسی برای توسعه جامعه است که دولت باید نگاه ویژه ای به این قشر داشته باشد.

وی با تاکید براین که کشاورزی پایه تولید و توسعه و همچنین کشاورزان منشأ خدمات در جامعه هستند و خدمتگزاری به این قشر زحمتکش جامعه یک توفیق الهی است، افزود: به رغم تلاش‌ها و برنامه ریزی های مختلف چالش‌های بسیاری در بخش کشاورزی وجود دارد که رفع آن نیازمند مدیریت و فعالیت جهادی است.

آیت الله لائینی گفت: دستیابی به چشم انداز مطلوب در بخش کشاورزی و دامداری نیازمند هم افزایی مجموعه‌ای از سیاست‌های دولت، نهادها و صاحبنظران است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی و سیاست گذاری بر اساس بیشترین بازدهی در بخش کشاورزی امری ضروری است و انتظار داریم دولت به استان مازندران به عنوان قطب کشاورزی نگاه ویژه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: بسیاری از محصولات کشاورزی در نبود صنایع تبدیلی و بازاریابی به هدر می‌رود باید در بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی نیز نگاه ویژه ای داشته باشند تا کشاورز متضرر نشود.

وی گفت: با برندسازی و توسعه فرآوری در بخش کشاورزی به ویژه در ها؛ توسعه مشاغل خانگی، توسعه اقتصاد در روستاها عملیاتی و در نهایت سبد اقتصاد خانوار غنی‌تر خواهد شد و مشکلات کشاورزان، باغداران، گله دارن و دامداران باید توسط اهل فن احصا و با ارائه راهکار مناسب برای رفع آن اقدام شود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.