گیاهان دارویی تحت پوشش بیمه می‌روند

0

به گزارش گزاری مهر، حجت‌الله شهبازی با اشاره به کشت در قالب طرح جهش تولید در زارها اظهار کرد: طرح توسعه گیاهان دارویی برای دومین سال به صورت قراردادی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه شرایط کشت گیاهان دارویی نسبت به سال گذشته بهبود یافته است افزود: کشاورزانی که خودشان تهیه و اقدام به کشت می‌کنند می‌توانند برای سال اول کشت قراردادی داشته و نگرانی بابت فروش محصول نداشته باشند.

مدیر امور باغبانی جهاد استان همدان در ادامه یادآور شد: با همکاری اتحادیه تعاونی یی استان همدان، تمام کشت‌های گیاهان دارویی دیم با حمایت‌های دولتی برای اولین بار زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این مهم بخشی از نگرانی کشاورزان در صورت بروز خسارت را رفع می‌کند گفت: هر یک از بهره‌بردارانی که تمایل به کشت گیاهان دارویی دیم دارند اقدام به کشاورزی قراردادی و تحویل بذر کنند.

شهبازی به دریافت ۳۰ درصد هزینه بذر ابتدای کشت و کار در قالب این طرح اشاره کرد و افزود: ۷۰ درصد باقی زمان فروش محصول از درآمد کشاورز تهاتر می‌شود.
وی در پایان با بیان اینکه برنامه کشت گیاهان دارویی در سال جاری ۲ هزار هکتار است بیان کرد: سال گذشته برنامه در سطح یک‌هزار هکتار بود که موفق به اجرای یک هزار و ۲۰۰ هکتار شدیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.