تحقق مصوبات سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری دنبال شود

0

به گزارش نگار مهر، غلامعلی حیدری عصر چهارشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به اینکه استان در مسیر توسعه قرار گرفته است، اظهار کرد: رابطه بین بخش خصوصی و دولتی باید تقویت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مأموریت‌های اتاق بازرگانی، گفت: تقویت همکاری بین بخش‌های مختلف صنعت، معدن و یکی از مأموریت‌های اصلی این پارلمان بخش خصوصی است، اتاق بازرگانی باید در راستای بهبود فضای کسب و کار و فضای سرمایه‌گذاری گام بردارد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه ی موجب توسعه سایر بخش‌های کشور می‌شود، عنوان کرد: باید اتاق بازرگانی به تأمین نیروی کار ماهر اهتمام بورزد، نیروی ماهر در محیط‌های صنعتی می‌تواند به جلوگیری از خام‌فروشی کمک کند.

حیدری با بیان اینکه راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی عرضه و فروش کالاهای تولیدی در استان در دستور کار شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان قرار بگیرد، یادآور شد: تولیدات مشاغل خانگی و کشاورزی می‌تواند در این بازارچه‌ها عرضه شود، این اقدام در کاهش تورم نیز مؤثر است و رضایت‌مندی در بین تولیدکننده و مصرف‌کننده را نیز افزایش می‌دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: صنعت گردشگری باید در استان رونق پیدا کند، مناطق گردشگری در استان معرفی شود، رونق گردشگری موجب ایجاد اشتغال و می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارگروه کشاورزی و دامپروری در چهارمحال و بختیاری فعال شده است، عنوان کرد: در تمامی شهرهای استان باید واحد دامپروری ایجاد شود، حل مشکلات بخش کشاورزی و دامپروری موجب تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

حیدری با تاکید بر اینکه تحقق مصوبات سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری باید با جدیت دنبال شود، گفت: تعهدات هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در استان باید بررسی و دنبال شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه باید توسعه شهرک‌های صنعتی در تمامی شهرهای استان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی دنبال شود، تصریح کرد: ایجاد و راه‌انداری صنایع‌تبدیلی و تکمیلی نیز در دستور کار قرار بگیرد، همچنین تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولیدی در استان در دستور کار قرار بگیرد.

وی با اشاره به سند توسعه استان‌های زاگرس‌نشین، یادآور شد: باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها برای توسعه استان بهره‌مند شویم.

حیدری گفت: تسهیلات بانکی مورد نیاز بخش خصوصی از محل‌های مختلف از جمله سفر ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری از سوی شورای هماهنگی بانک‌ها پیگیری شود، پرداخت تسهیلات موجب تحول می‌شود، افزایش غیرنفتی و کاهش نرخ بیکاری نمونه‌ای از این تحولات است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این استان ساماندهی شده است، اظهار داشت: باید از ظرفیت این شرکت‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید بهره‌مند شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.