خراسان شمالی باید سرآمد کشاورزی و دامپروری کشور باشد

0

محمدرضا حسین‌نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در آئین تجلیل از برگزیدگان خراسان شمالی که در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار شد گفت: بر طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به استان، تاکید می‌کنم که خراسان شمالی باید قطب کشاورزی و دامپروری کشور باشد.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه در چارچوب قوانین به دنبال این هستیم که کمترین فشار به بدنه کشاورزی وارد شود، افزود: برخی موارد هم در حوزه کشاورزی اجتناب ناپذیر است.

وی با مهم برشمردن موضوع توسعه آبیاری‌های نوین، گفت: با توسعه آبیاری‌های نوین و مصرف درست آب می‌توانیم در سطح کشور افزایش راندمان را شاهد باشیم.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه ۹۲ درصد آب در بخش کشاورزی، شش درصد صنعت و دو درصد در بخش شرب مصرف می‌شود، اظهار داشت: اگر از سیستم‌های نوین آبیاری با مطالعه و تخصص استفاده کنیم سبک‌های نوین راندمان کشت را افزایش خواهیم داد که این امر مستلزم آموزش نحوه مصرف درست آب است.

استاندار خراسان شمالی بر استفاده از ایده‌ها و تجربه‌های جدید در توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: و مناسب و بهره‌مندی از تجربیات موفق منجر به افزایش راندمان کشت می‌شود.

حسین نژاد یکی از وظایف مهم جهاد کشاورزی را ترویج و آموزش عنوان کرد و گفت: مزیت کشور ما در کشاورزی رقم خورده که می‌تواند به قطب مهم در منطقه تبدیل شود لذا اگر توسعه یابد با این در آمد سایر بخش‌ها هم تقویت خواهد شد که نباید توجه به صنایع بزرگ موجب شود تا از بخش کشاورزی غافل شویم.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: در سال‌های اخیر در اثر بی‌توجهی به کشاورزی بسیاری از زمین‌های کشاورزی را از دست دا این در حالیست که ضروری است تا دسترنج واقعی به کشاورزان پرداخت شود و به معنای واقعی کلمه، مولد باشد چون این موضوع یکی از مهم‌ترین سیاست‌های اصلی دولت مردمی است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.