پیش‌بینی رشد ۲۵ درصدی تولید در دیم‌زارهای چهارمحال و بختیاری

0

به گزارش نگار مهر، روح‌الله سعیدی عصر امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در راستای تأمین امنیت غذایی و استفاده از آب سبز، طرح جهش تولید در ‌زارها برای دومین سال متوالی در استان در حال اجرا است، اظهار کرد: امسال سطح تحت پوشش استان در دیم‌زارها ۶۰ هزار هکتار در ۱۰ شهرستان و ۱۸۱ است.

مدیر زراعت سازمان جهاد چهارمحال و بختیاری افزود: تعداد ۵۰ کارشناس جهت اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان بکار گرفته شده و تا امروز ۲۰ هزار هکتار قرارداد با کشاورزان استان منعقد شده که ۱۴ هکتار آن زیر کشت رفته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین نکات فنی در اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارها کشت مستقیم با استفاده از دستگاه کارنده است، عنوان کرد: ۴۰ درصد از سطح توسط این دستگاه کشت شده است، به کشاوزان توصیه می‌شود روش‌هاس سنتی کشت را فراموش کنند و به روش‌های نوین و کشت حفاظتی روی بیاورند.

سعیدی بیان کرد: تاکنون در مزارع تحت پوشش در طرح جهش تولید در دیم‌زارها یک‌هزار و ۵۰۰ تن دیم و ۱۵۰ تن بذر جو دیم توزیع شده است، همچنین ۳ هزار تن اوره، ۲ هزار تن کود فسفاته و ۵۰۰ تن کود پتاسه بین کشاورزان توزیع شد.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در پایان تاکید کرد: در کشت دیم عامل بارش بسیار تعیین کننده است، پیش‌بینی می‌شود در صورت بارش‌های مؤثر شاهد رشد ۲۵ درصدی در تولید در دیم‌زارها باشیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.