۱۴۲ طرح کشاورزی و تولیدی در آذربایجان‌غربی افتتاح می شود

0

به گزارش نگار مهر، خسرو شهبازی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح برنامه‌های دهه فجر، اظهار کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها برای یک‌هزار و ۷۶۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد و پنج هزار و ۲۰۰ نفر تثبیت اشتغال شده و بیش از ۲۳ هزار خانوار نیز از عوائد اجرای این طرح‌ها بهره مند می‌شوند.

وی بیان کرد: از مجموع این پروژه‌ها، بیشترین پروژه مربوط به ۷۸ طرح در بخش آب و خاک و امور فنی و مهندسی به منظور مدیریت بهینه مصرف آب و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری با اعتبار هزینه شده یک‌هزار و ۸۲ میلیارد ریال است که یک‌هزار و ۳۶ میلیارد ریال از این اعتبار از محل کمک‌های بلاعوض دولتی تأمین شده است.

شهبازی اظهار کرد: ۱۵ پروژه نیز در زیر بخش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی با اعتبار هشت هزار و ۳۹۲ میلیارد ریال و با ۴۱۹ اشتغال پایدار آماده بهره‌برداری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: این پروژه‌ها شامل ۲ واحد تولید اسانس (آب و عرقیات گیاهی)، ۲ واحد تولید مکمل غذایی، یک واحد کشتارگاه صنعتی دام، سه واحد بسته بندی میوه، سه واحد پوره میوه، ۲ واحد بسته بندی انواع ، یک واحد سورتینگ کدو و و یک واحد احداث سردخانه است.

شهبازی ادامه داد: ۱۱ پروژه نیز در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار ۴۷۸ میلیارد ریال با ۱۱۹ فرصت شغلی آماده بهره‌برداری است؛ این پروژه‌ها شامل پنج مورد احداث ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و تأمین آب شرب ی عشایری و یک مورد بازسازی و مرمت ایل‌راه عشایری است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.