چهارمحال و بختیاری سومین تولیدکننده بادام جهان است

0

به گزارش نگار مهر، غلامعلی حیدری شامگاه سه‌شنبه در سومین نشست شورای ملی توسعه زنجیره‌های ارزش راهبردی استان‌ها، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری استانی با موقعیت ممتاز جغرافیایی و تنوع آب و هوایی است.

وی افزود: همچنین وجود نیروی کار با تجربه و تحصیلکرده در حوزه در چهارمحال و بختیاری از دیگر شاخصه‌های بارز این استان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تولید در خود استان، ایستگاه تحقیقات با وسعت ۳۰ هکتار، شهرک تخصصی بادام با ۷۰ واحد آماده واگذاری و وجود کارخانه‌های فرآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان باعث شده است تا این استان در زمینه بادام به‌ویژه بادام مامایی پیشرفت‌های زیادی داشته باشد.

حیدری عنوان کرد: طبق تحقیقاتی که انجام شد چهارمحال و بختیاری در تولید بادام در رتبه سوم جهان و در آن در رده چهاردهم است که این نشان می‌دهد برای به دست آوردن بازار این محصول جای کار بیشتری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: کم مصرف‌ترین باغی بادام است که بهره‌وری بالایی دارد، توپوگرافی استان چهارمحال و بختیاری به‌گونه‌ای است که ۸۵ درصد کوهستان و ۱۵ درصد دشت است از همین رو توسعه باغات در اراضی شیبدار به خوبی در حال انجام است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.